'56 október 23.

"Te pesti srác,
Te napköziben nevelkedett apró kamasz!
Te, akinek élete mindössze
Vagy tizenöt sivár tavasz.
Téged, ki ezt a drága élted
hazádért így adtad oda,
amíg magyar él a földön:
nem felejtünk el soha!"

Pukhelyné Angyal Márta osztályfőnök felkészítésében a nyolcadikosok előadásának lehettek ma részesei iskolánk tanulói. Az előadás hitelesen megjelenítette számunkra az 1956-os forradalom kitörése előtti, majd a leverést követő magyar közhangulatot. Kicsik és nagyok egyaránt  meghatottsággal figyelték a helyszínül szolgáló kávézóban zajló jeleneteket. A műsor legfelemelőbb pillanata a nyolcadikosok által előadott "Oly távol, messze van hazám..." című dal volt. Köszönjük nekik, hogy méltóképpen emlékezhettünk történelmünk eme szép, de fájdalmas napjaira.

Az előadás október 22-én a becsehelyi Szent Család Közösségi és Zarándokházban megtekinthető a községi ünnepély keretében a 1800-kor kezdődő szentmise után.

Kapcsolódó galéria

'56 október 23.

Pályázatok

Örökös ökoiskola
Határtalanul!
Örökös Boldog Iskola