A Magyar Kultúra Napja, január 22.

„ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is”

Farsang Árpád zongoraművész

A magyar kultúra napját január 22-én ünnepeljük, de iskolánkban január 20-án emlékeztünk meg arról, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le a Himnusz kéziratát.

Intézményünkben a megemlékezésre hetedik osztályosaink készültek Simonné Benkő Edit intézményvezető és magyar nyelv és irodalom szakos pedagógus felkészítésében, másodikos tanulóink vezetésével pedig Weöres Sándor: A tündér című megzenésített versét énekelték el az iskola diákjai.