"Oh szabadság, hadd nézzünk szemedbe! Oly sokáig vártunk rád epedve, Annyi éjen által, mint kisértet, Bolygott lelkünk a világban érted."

Március 15-re emlékezve iskolánk ötödik osztályos tanulói ünnepélyes műsoruk keretében idézték fel számunkra ennek a nemzetünk számára kiemelten jelentős napnak az eseményeit.

A műsorban megjelenített márciusi ifjak visszaemlékezések alapján elhangzott mondatai is felhangzottak az iskola ünneplő közönsége számára. Erre a napra nem csak feltűztük a kokárdát, hanem piros-fehér-zöldbe öltöztettük a szívünket is. Ötödik osztályosaink Németh Kristóf tanár úr rendezésében igazán lélekemelő módon jelenítették meg e napnak eseményeit. Köszönjük munkájukat. Simonné Benkő Edit igazgató ünnepi beszédében kiemelte magyarságtudatunk fontosságát, és azt a szent célt, amiért az 1848-49-es szabadságharc alatt elődeink küzdöttek.

Kapcsolódó galéria

"Áldott légy magyar szabadság..."

Pályázatok

Csodaszarvas Program
Fenntarthatósági Témahét 2023
Erzsébet-tábor
Határtalan Program
Digitális Témahét 2023
Örökös Ökoiskola
EFOP logo
Petőfi200 projekt