Beiratkozás a 2024/2025. tanév 1. évfolyamára

Iskolai beiratkozás-TISZTELT SZÜLŐ/ TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ! - Vámosszabadi

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy a 2024/2025. tanév 1. évfolyamára történő általános iskolai beiratkozás időpontja 2024. április 18-19. 8:00-19:00 óra. Szeretettel várjuk Önöket és gyermekeiket!

A beiratkozás rendjéről, szabályairól az alábbiakban tájékoztatom Önöket. (KATT!)

A korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. EMMI rendelet 22.§ (4) bekezdése értelmében az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, illetve a rendelet (7) bekezdése értelmében pedig az intézmény a gyermek lakcímkártyája alapján ellenőrzi, hogy a lakcímének nyilvántartásában a tanuló lakóhelyeként vagy tartózkodási helyeként megjelölt cím az iskolai beiratkozás első határnapját megelőző három hónapnál régebb óta szerepel-e.

A fentiek okán a szülő/törvényes képviselő személyes megjelenése a beiratkozás folyamata során kötelező.

A beiratkozáshoz kapcsolódó tájékoztató dokumentumok:

A Nagykanizsai Tankerületi Központ hirdetménye           HIRDETMÉNY

A Becsehelyi Általános Iskola beiskolázási körzete          BEISKOLÁZÁSI KÖRZET

A beiratkozáshoz kapcsolódó elektronikus ügyintézés tájékoztatója      TÁJÉKOZTATÓ

A tanuló adatainak átadásához lehetőség van a KRÉTA felület beiskolázási moduljának használatára is, de ez nem helyettesíti a személyes megjelenést és adategyeztetést.

ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ

Tisztelt Szülők!

Szeretettel várjuk Önöket és gyermekeiket is 2024. április 18-19-én az általános iskolai beiratkozásra.