Budapesten jártunk a Petőfi 200 projekt támogatásával

Budapesten jártunk a Petőfi 200 projekt támogatásával

 

2023. május 19-én iskolánk 7. és 8. osztályosai budapesti kiránduláson vettek részt. Az út apropója Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója. Programjaink nagy költőnk életútjához kapcsolódtak.

Először a Fiumei úti sírkertben tettünk egy vezetett emlékezeti sétát az 1848/49-es szabadságharc kiemelkedő alakjainak sírhelyeit meglátogatva. Megtekintettük Batthyány Lajos, Kossuth Lajos, Deák Ferenc mauzóleumát. Ellátogattunk Görgei Artúr, Arany János, Vörösmarty Mihály, Klapka György síremlékéhez is. A séta közben sok új érdekes információt osztott meg velünk idegenvezetőnk az elhunytak életéről, halálának körülményeiről.

Útunk következő állomása az Evangélikus Országos Múzeum volt, ahol Petőfi iskolai éveibe kaptunk részletes betekintést, majd „Líceumi lelécelés” címmel egy szabadulószoba feladatait oldottuk meg a kiszabadulás érdekében.

Tartalmas, élményekkel teli napnak lehettünk részesei a Petőfi200 projekt keretében.

 

 

Kapcsolódó galéria

Budapesten jártunk a Petőfi 200 projekt támogatásával

Pályázatok

EFOP logo
Határtalan Program
Örökös Ökoiskola
Digitális Témahét 2023
Petőfi200 projekt
Csodaszarvas Program
Fenntarthatósági Témahét 2023
Erzsébet-tábor