Kenguru Matematikaverseny

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt a Matematikai Tehetségekért Alapítvány (MaTe Alapítvány) rendezi meg. A verseny elsődleges célja, a matematika népszerűsítése, sikerélmény biztosítása, Magyarország bekapcsolása a világversenybe, a magyar matematikai oktatásban elért eredmények népszerűsítése, tehetségek felfedezése. A versenyre 2023.március 16-án 10 órakor került sor. A kitöltött versenylapokat aznap postára kellett adni és neves versenybizottság (Erdős Gábor, Róka Sándor) javította, értékelte. Az eredményeket 2023.április 3-án tetté közzé. Iskolánk tanulói középmezőnyben végeztek. Becsehelyről a legjobb eredmény Ponyiczky Lili 4.osztályos tanuló hozta el, aki az előkelő 8. helyen végzett. A tanulók felkészítő pedagógusa Pallanki Katalin volt. Gratulálunk a résztvevőknek az elért szép eredményekhez!