Magyar népmese napja

"Erdő, mező, hegy völgy, falu… minden mesél itt. A mesék földje ez – csuda-e, ha szép csendesen mesemondóvá nő a gyermek?"   (Benedek Elek)

 

 

   Iskolánk alsó tagozatos diákjai Pallanki Kata tanítónő szervezésében megemlékeztek a Magyar népmese napjáról. Rendhagyó mesefoglálkozás várta a legkisebbeket és a nagyobbacskákat is ez alkalomból. Az eseményt megszervező pedagógus osztályról osztályra színes foglalkozásokkal lepte meg a gyerekeket.  Mesehallgatás, mesefeldolgozás, körjátékok zajlottak az alsós diákjaink legnagyobb örömére, kaptak egy szeletet a kincset érő magyar mesevilágból, amelynek interaktív játékok keretében maguk is aktív részeseivé válhattak.

Kapcsolódó galéria

Magyar népmese napja

Pályázatok

EFOP logo
Csodaszarvas Program
Petőfi200 projekt
Erzsébet-tábor
Digitális Témahét 2023
Fenntarthatósági Témahét 2023
Örökös Ökoiskola
Határtalan Program