Magyar népmese napja

"Erdő, mező, hegy völgy, falu… minden mesél itt. A mesék földje ez – csuda-e, ha szép csendesen mesemondóvá nő a gyermek?"   (Benedek Elek)

 

 

   Iskolánk alsó tagozatos diákjai Pallanki Kata tanítónő szervezésében megemlékeztek a Magyar népmese napjáról. Rendhagyó mesefoglálkozás várta a legkisebbeket és a nagyobbacskákat is ez alkalomból. Az eseményt megszervező pedagógus osztályról osztályra színes foglalkozásokkal lepte meg a gyerekeket.  Mesehallgatás, mesefeldolgozás, körjátékok zajlottak az alsós diákjaink legnagyobb örömére, kaptak egy szeletet a kincset érő magyar mesevilágból, amelynek interaktív játékok keretében maguk is aktív részeseivé válhattak.

Kapcsolódó galéria

Magyar népmese napja

Pályázatok

Csodaszarvas Program
Örökös Ökoiskola
Fenntarthatósági Témahét 2023
Digitális Témahét 2023
Határtalan Program
Petőfi200 projekt
Erzsébet-tábor
EFOP logo