Nemzeti Összetartozás napja

Június 2-án, a Becsehelyi Általános Iskola 6. osztályosai Zsohárné Benke Katalin osztályfőnök felkészítésében emlékeztettek minket a nemzeti összetartozás fontosságára, szomorú mementót állítva ezzel az I. Világháborút lezáró békerendszernek. Európában a magyarságot büntették meg leginkább az antant hatalmak, minket érintett legsúlyosabban a minden etnikai elvet mellőző óriási területvesztés, jól működő gazdaságunk a területvesztés miatti tönkretétele, valamint a legnagyobb népességcsökkenés is. Magyarok milliói rekedtek az 1920-ban meghúzott határainkon kívül, a Nemzeti Összetartozás Napján rájuk gondolounk, hiszen "egy vérből valók vagyunk...".

Kapcsolódó galéria

Nemzeti Összetartozás napja

Pályázatok

Petőfi200 projekt
Határtalan Program
Fenntarthatósági Témahét 2023
Digitális Témahét 2023
Örökös Ökoiskola
Csodaszarvas Program
Erzsébet-tábor
EFOP logo