Nemzeti Összetartozás napja

Június 2-án, a Becsehelyi Általános Iskola 6. osztályosai Zsohárné Benke Katalin osztályfőnök felkészítésében emlékeztettek minket a nemzeti összetartozás fontosságára, szomorú mementót állítva ezzel az I. Világháborút lezáró békerendszernek. Európában a magyarságot büntették meg leginkább az antant hatalmak, minket érintett legsúlyosabban a minden etnikai elvet mellőző óriási területvesztés, jól működő gazdaságunk a területvesztés miatti tönkretétele, valamint a legnagyobb népességcsökkenés is. Magyarok milliói rekedtek az 1920-ban meghúzott határainkon kívül, a Nemzeti Összetartozás Napján rájuk gondolounk, hiszen "egy vérből valók vagyunk...".

Kapcsolódó galéria

Nemzeti Összetartozás napja

Pályázatok

Örökös Ökoiskola
Csodaszarvas Program
Petőfi200 projekt
Erzsébet-tábor
Digitális Témahét 2023
Határtalan Program
Fenntarthatósági Témahét 2023
EFOP logo