ROBOTCSÁMBORGÁS

Robotok a becsehelyi iskolában

A „Robotcsámborgás” országos program keretében szeptember végén két kis robot, Blue bot és Robot Mouse érkezett két hétre az iskolánkba. A tanulók digitális kultúra órákon próbálhatták ki őket Iván Ildikó tanárnő segítségével. Óriási öröm volt számukra a találkozás. A gyerekek a robotokat a hátukon lévő gombokkal előre beprogramozták, és a kis padlórobotok a számukra készített pályán végigmentek az útvonalon. A pályák témáját összekapcsoltuk az éppen aktuális Magyar népmese napjával és az Állatok világnapjával.

Az 5-6. osztályosok a Scottie Go társason keresztül bepillantást nyerhettek a blokkprogramozás világába. Ez a társasjáték kiválóan alkalmas arra, hogy tevékenységgel kapcsolja össze az online felületen futó játékot.
Egy osztálynyi gyereknek természetesen kevés egy-egy robot vagy egy társasjáték, de arra mindenképpen jó, hogy egy kis ízelítőt kapjanak a gyerekek a programozás kézzelfogható világából.