Tájékoztatás a koronavírus-fertőzés megelőzése érdekében tett intézkedésekről

Tisztelt Szülők, Hozzátartozók!

• A Nagykanizsai Tankerületi Központ rendelkezéseinek eleget téve minden iskolai programot, ünnepséget, tábort, erdei iskolát, külföldi utazást, versenyeket bizonytalan ideig lemondott iskolánk a tanulók, a pedagógusok és családjaik biztonsága érdekében. A jelen intézkedés vonatkozik a hét végén megrendezésre kerülő március 15-i nemzeti ünneppel kapcsolatos megemlékezésekre is. A megemlékezésre osztályközösségi szinten kerül sor.
  • A Lázár Ervin Program keretében szervezett valamennyi esemény (bábszínház, koncert, színházi előadás határozatlan ideig felfüggesztésre kerül.
  • Az iskolában kiemelt figyelmet fordítunk a szükséges fertőtlenítés és takarítás rendszeres elvégeztetésére.
  • Ügyelünk arra is, hogy kézmosószer és kézfertőtlenítő szer minden mosdóban folyamatosan biztosított legyen, illetve a közösségi terekben is van  kézfertőtlenítő szer.
  • Kérjük, hogy Önök is hívják fel gyermekük figyelmét a gyakori kézmosásra és kézfertőtlenítésre, valamint köhögés, tüsszentés esetén a zsebkendő használatára.
  • Az egészséges gyermekek nyugodtan jöhetnek iskolába, egészségük védelmére minden intézkedést megteszünk.
  • A beteg gyermekek feltétlenül részesüljenek orvosi ellátásban és csak orvosi javaslatra jöjjenek újra közösségbe.
  • A fertőzések elkerülése végett kérjük, reggelente és délután ne lépjenek az iskola épületébe gyermekkíséret címén. Már az elsőseink is elég önállóak ahhoz, hogy össze tudják szedni felszereléseiket, ruhájukat hazaindulás előtt. Ha mégsem, akkor azt otthon kell gyakorolni.
  • Ügyintézés (osztályfőnökkel, szaktanárral, igazgatóval) esetén kérjük, hogy a folyosóra kitett kézfertőtlenítőt minden esetben használják.
  • Az indokolatlan pánik elkerülése érdekében felhívom a figyelmet arra, hogy csak a hivatalos kormányzati tájékoztató oldalon (https://koronavirus.gov.hu) szereplő információkat vegyék figyelembe.
  • Iskolánkban jelenleg nincs koronavírussal fertőzött személy, sem annak gyanúja. Minden ilyen jellegű hírt visszautasítunk, és rémhír terjesztés esetén megtesszük a szükséges hivatalos intézkedéseket.