Zöldeurópa Tanoda

A Magyar Természetvédők Szövetsége Zöldeurópa Tanoda projektjének keretében március 16-án dr. Illyés Zoltán biológus, biológia tanár,  természetvédelmi szakértő volt iskolánk vendége. A hetedik és nyolcadikas tanulóink számára tartott egy nagyon izgalmas, interaktív környezetvédelmi előadást. Az előadást kvízkérdésekkel, vetített képekkel, sok-sok saját élménnyel, a mindennapokból vett példákkal  és szituációs játékokkal fűszerezte. Szó volt az ökológiai szempontokról az étkezésben, a tudatos vásárlásról, az élelmiszerek és a víz pazarlásáról, s arról, hogy mi mindent tehetünk az egyén és a csoport (család, osztály, baráti közösség) szintjén is, hogy csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat, hogy az emberiség élete itt a Föld bolygón fenntartható legyen.