Zuber Levente előadása a csernobili atomkatasztrófáról

 

"Ha úgy érti mikor lesz biztonságos Csernobil, hát a plutónium-239 felezési ideje 24 ezer év, tehát fogalmazzunk úgy, nem a mi életünkben."

 

Zuber Levente, iskolánk nyolcadik osztályos tanulója önszorgalomból jelentkezett történelem és állampolgári ismeretek tantárgyból, Pőcze Nóra tanárnőnél, hogy szeretne egy előadást tartani az 1986-os csernobili atomkatasztrófáról. A tanárnő biztosította a lehetőséget, hogy Levente egy tanórai keretet kihasználva prezentálhasson a témában. A tanuló egyéni érdeklődési köre meglehetősen szerteágazó, több tudományterületben szívesen mélyül el, így fizika, kémia, történelem és a pszichológia területén is bőséges ismeretekkel rendelkezik. Otthoni felkészülése és a kezdeti izgalmak leküzdése után vágott bele előadásába, amely az egész hallgatóságot lenyűgözte. Az előadás részletgazdag, tudományosan megalapozott - mégis közérthető módon- , kiváló előadói stílusban prezentált volt. Nagy pontossággal felelevenítette azokat az emberi és műszaki tényezőket, amelyek közrejátszottak a világ egyik legnagyobb, Magyarországra közvetlenül is hatást gyakoroló nukleáris balesetében. Büszkék vagyunk Leventére!

Kapcsolódó galéria

Zuber Levente előadása a csernobili atomkatasztrófáról

Pályázatok

Petőfi200 projekt
EFOP logo
Erzsébet-tábor
Fenntarthatósági Témahét 2023
Határtalan Program
Digitális Témahét 2023
Örökös Ökoiskola
Csodaszarvas Program